------------------ autor: Andrzej Zejdler -------------------- Practice makes perfect ---- Learn something new every day --------------------------------------------------------------------- KLIKNIJ DWUKROTNIE NA DOWOLNE ANGIELSKIE SŁOWO, ABY USŁYSZEĆ JEGO POPRAWNĄ WYMOWĘ
Blog > Komentarze do wpisu
Posłuchaj poprawnej wymowy - www.howjsay.com

Większość bezpłatnie dostępnych słowników języka angielskiego w internecie ma poważną niedogodność - brak możliwości sprawdzenia poprawnej wymowy. Na szczęście, dzięki stronie www.howjsay.com można sobie poradzić z tym problemem. Znajduje się tam bezpłatny angielski słownik wymowy z ponad 89 tysiącami słów i wyrażeń zarówno w brytyjskiej i amerykańskiej odmianie pisowni. Nagrania są dokonane głównie w standardowej brytyjskiej wersji języka angielskiego (Standard British English), oraz w niektórych przypadkach z alternatywną wymową w tzw. światowym angielskim (World English). 

Aby posłuchać poprawnej wymowy danego słówka lub wyrażenia, wystarczy, znając jego poprawną pisownię, wpisać je w polu "Word or phrase:" i  nacisnąć przycisk "Submit". Po chwili pojawi się lista słów i wyrażeń z naszym wyrazem zaznaczonym na różowo. Teraz wystarczy umieścić kursor myszy na tym słowie i usłyszymy jego poprawną wymowę. Gdyby jednorazowe posłuchanie nie wystarczyło, możemy go słuchać tyle razy, na ile mamy ochotę. Wystarczy ponownie umieścić kursor na słówku. Twórcą strony jest Tim Bowyer, brytyjski nauczyciel języka angielskiego z Australii.

Słownik jest dostępny pod adresem:

www.howjsay.com

niedziela, 03 lutego 2008, a2z
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: , *.broadband.corbina.ru
2008/10/25 20:01:55
Bardzo ciekawy blog. Dzieki za bloga.
Femmes russes
-
2013/01/26 23:05:16
Spoko, też się bawię w podobny projekt, zapraszam
www.angielskawymowa.blogspot.com

SŁOWNIKI WYMOWY

howjsay.com
merriam-webster.com

KLIKNIJ 2-KROTNIE na dowolne angielskie słowo, aby USŁYSZEĆ wymowę,

albo WPISZ i:


Sprawdź PISOWNIĘ:

albo TEKSTU

Szukaj w SŁOWNIKACH:


Szukaj synonimów w TEZAURUSACH:


PHONETIC TRANSCRIBER


darmowe liczniki


The OneLook Word of the Day isDAILY CARTOON click to enlarge
Hangman