------------------ autor: Andrzej Zejdler -------------------- Practice makes perfect ---- Learn something new every day --------------------------------------------------------------------- KLIKNIJ DWUKROTNIE NA DOWOLNE ANGIELSKIE SŁOWO, ABY USŁYSZEĆ JEGO POPRAWNĄ WYMOWĘ
niedziela, 03 lutego 2008
Zagraj w BBC Extra Time - Shoot out quiz i poznaj nowe słówka piłkarskie

Jeszcze jedna gra do nauki słownictwa ze strony www.bbclearningenglish.com dla fanów piłki nożnej pod nazwą "Extra time - Shoot-out" (Dogrywka - Rzuty karne) quiz.

Oto zasady gry:

  •  Na wbicie gola mamy 30 sekund.
  •  Należy odpowiedzieć na pięć pytań wybierając prawidłową odpowiedź spośród czterech możliwych.
  •  Aby zdobyć gola trzeba odpowiedzieć prawidłowo na trzy pytania w wyznaczonym czasie.
  •  Jeśli nie udzieli się prawidłowej odpowiedzi na więcej niż trzy pytania bramkarz obroni twój strzał.
  •  Są 3 poziomy gry.
  •  Aby rozpocząć grę należy kliknąć gwizdek.

Gra jest dostępna pod adresem:

www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/sport/football/shootout1.shtml

Posłuchaj poprawnej wymowy - www.howjsay.com

Większość bezpłatnie dostępnych słowników języka angielskiego w internecie ma poważną niedogodność - brak możliwości sprawdzenia poprawnej wymowy. Na szczęście, dzięki stronie www.howjsay.com można sobie poradzić z tym problemem. Znajduje się tam bezpłatny angielski słownik wymowy z ponad 89 tysiącami słów i wyrażeń zarówno w brytyjskiej i amerykańskiej odmianie pisowni. Nagrania są dokonane głównie w standardowej brytyjskiej wersji języka angielskiego (Standard British English), oraz w niektórych przypadkach z alternatywną wymową w tzw. światowym angielskim (World English). 

Aby posłuchać poprawnej wymowy danego słówka lub wyrażenia, wystarczy, znając jego poprawną pisownię, wpisać je w polu "Word or phrase:" i  nacisnąć przycisk "Submit". Po chwili pojawi się lista słów i wyrażeń z naszym wyrazem zaznaczonym na różowo. Teraz wystarczy umieścić kursor myszy na tym słowie i usłyszymy jego poprawną wymowę. Gdyby jednorazowe posłuchanie nie wystarczyło, możemy go słuchać tyle razy, na ile mamy ochotę. Wystarczy ponownie umieścić kursor na słówku. Twórcą strony jest Tim Bowyer, brytyjski nauczyciel języka angielskiego z Australii.

Słownik jest dostępny pod adresem:

www.howjsay.com

Zagraj w BBC Back of the Net! - Strzelaj gole i poznawaj piłkarskie słownictwo

Kolejny atrakcyjny sposób na naukę angielskich słówek ze strony BBC Learning English www.bbclearningenglish.com, tym razem dla miłośników angielskiej (i nie tylko) piłki nożnej - gra Back of the Net! Gra polega na zdobyciu jak największej liczby punktów w ciągu dwóch minut. Otrzymuje je się za strzelenie rzutów karnych, czyli za wbicie piłki do odpowiedniej części bramki.

Aby kopnąć piłkę, należy kliknąć myszką we właściwą jej część. Na przykład, jeśli kopnie się piłkę w jej tylną część, poleci ona wyżej. Kopiąc piłkę z prawej lub lewej strony, poszybuje ona w bok. Jeśli się wybiera "easy" (łatwe) pytania, są tylko dwie możliwe odpowiedzi na każde pytanie, i trzeba tylko skierować piłkę do odpowiedniej połowy bramki, zawierającej poprawną odpowiedź. Na "difficult" (trudnym) poziomie, piłkę należy umieścić we właściwym rogu bramki, czyli wytypować poprawne słowo lub wyrażenie z czterech możliwych. Jeśli bramkarzowi ( the goalkeeper) uda się złapać piłkę, trzeba oddać ponownie strzał!

Ponadto, istnieje możliwość wybrania różnych prędkości poruszania się bramkarza. Grając na trudnym poziomie, albo z szybszym bramkarzem, uzyskuje się więcej punktów za każdy strzelony rzut karny!

Gra BBC Back of the Net! jest dostępna pod adresem:

www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/quizzes/football/pop_penalty.shtml

Życzę zdobycia jak największej ilości "karniaków", a przy okazji nauczenia się piłkarskich słówek.

sobota, 02 lutego 2008
Zagraj w BBC Wordmaster i opanuj słownictwo po mistrzowsku

Na stronie www.bbclearningenglish.com można znaleźć mnóstwo ciekawych materiałów do nauki języka angielskiego, wśród nich gry. Pierwszą grą, którą chciałbym polecić jest BBC WORDMASTER, jak sama nazwa wskazuje, gra sprawdzająca znajomość tysięcy słówek.

Zanim zaczniemy grać należy wybrać poziom trudności: easy (łatwy), medium (średni) albo trudny (difficult). Następnie pojawia się zdanie, w którym zamiast jednego wyrazu są kreski. Ich liczba odpowiada liczbie liter. Naszym zadaniem jest odgadnięcie tego słowa w ciągu 90 sekund. Czynimy to poprzez klikanie liter na miniklawiaturze. Za wybranie litery, której nie ma w odgadywanym wyrazie tracimy jedno z dziesięciu żyć (lives). Dla ułatwienia możemy sprawdzić definicję danego słowa, klikając na przycisk "Definition". Po odgadnięciu słowa, pojawia się punktacja "Points earned" (Punkty zdobyte), "Level Bonus" (premia zdobyta za prędkość odgadnięcia) i "Score" (Wynik sumaryczny). Możemy również posłuchać wymowy danego słowa w zdaniu. Następnie klikamy na przycisk "Next" i staramy się odgadnąć kolejny wyraz. W jednej sesji gry mamy do odgadnięcia dziesięć słówek. Po czym pojawia się wykaz zawierający następujące rubryki: "Time left" (Pozostały czas), "Lives left" (Pozostałe życia), "Level bonus" (premia zdobyta za prędkość odgadnięcia) i "Score" (Wynik sumaryczny). Na dole mamy "Your final score is:" (Twój końcowy wynik wynosi:).

Gra jest dostępna pod adresem:

www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/flash/wordmaster/

 

Ucz się nowych słówek i pomagaj walczyć z głodem
Free Rice (Bezpłatny Ryż) to internetowa gra, dzięki której można nie tylko sprawdzić znajomość angielskiego słownictwa i nauczyć się nowych słówek, ale także pomóc w zdobywaniu ryżu dla ludzi dotkniętych głodem, aby zakończyć klęskę głodu na świecie.
1 ... 356 , 357 , 358 , 359
 
| < Maj 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zakładki:
!!! ADRESY E-MAIL AUTORA
@@@ CAE @@@
$$$ CPE $$$
*** EGZAMIN GIMNAZJALNY ***
### FCE ###
!!! MATURA !!!
ANGLOGAZETY & CZASOPISMA
BUSINESS ENGLISH
Ciekawe blogi
Ciekawe strony
Graj, ucz się i pomagaj
GRY JĘZYKOWE
NOWE SŁOWA
OBEJRZYJ OPERĘ MYDLANĄ BBC LE
OBEJRZYJ SKRÓT WIADOMOŚCI BBC
OBEJRZYJ SKRÓT WIADOMOŚCI SKY NEWS
OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
POPRAWNA PISOWNIA - SPELLING
POPRAWNA WYMOWA
POSŁUCHAJ BBC 5 LIVE: Live news and sport
POSŁUCHAJ BBC WORLD SERVICE LIVE
POSŁUCHAJ BIULETYNÓW INFORMACYJNYCH BBC
POSŁUCHAJ ŚCIEŻKI DŹWIĘKOWEJ CNN
SŁOWA DNIA
SŁOWNIKI
SŁUCHANIE ZE ZROZUMIENIEM
TEZAURUSY

SŁOWNIKI WYMOWY

howjsay.com
merriam-webster.com

KLIKNIJ 2-KROTNIE na dowolne angielskie słowo, aby USŁYSZEĆ wymowę,

albo WPISZ i:


Sprawdź PISOWNIĘ:

albo TEKSTU

Szukaj w SŁOWNIKACH:


Szukaj synonimów w TEZAURUSACH:


PHONETIC TRANSCRIBER


darmowe liczniki


The OneLook Word of the Day isDAILY CARTOON click to enlarge
Hangman